• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • До уваги батьків

Пам'ятка батькам, дитина яких іде вперше в садочок

1. Сформуйте у себе позитивне ставлення до дитячого садка, налаштуйте себе на те, що дитині тут буде добре, її буде доглянуто, оточено увагою, вона отримає підтримку.

2. Уникайте будь – яких негативних розмов у сім’ї про дитячий садок у присутності дитини, оскільки вони можуть сформувати у неї негативне ставлення до відвідування дитячого садка.

3. Створіть спокійний , безконфліктний клімат у сім’ї.

4. Заздалегідь потурбуйтеся про те, щоб розпорядок дня дитини вдома був наближеним до розпорядку дня у дитячому садку (ранній підйом, час денного сну, прийоми їжі, прогулянки).

5. Ознайомтесь з режимом харчування та меню у дитячому садку.

6. Навчайте дитину їсти не перетерті страви, пити з чашки, привчайте тримати ложку.

7. Відучіть дитину від підгузків. Виховуйте у неї потребу проситися до туалету.

8. Навчіть дитину впізнавати свої речі:білизну, одяг, взуття, носовичок.

9. Привчайте гратися іграшками. Наприклад, ляльку можна годувати, колисати, гойдати; пірамідку – збирати, розбирати.

10. Привчайте дитину після гри класти іграшки на місце.

11. Пограйтесь удома у дитячий садок з ляльками: погодуйте їх, почитайте казку, поведіть на прогулянку, покладіть спати.

12. Виховуйте у дитини позитивний настрій та бажання спілкуватися з іншими дітьми.

13. Тренуйте систему адаптаційних механізмів у дитини – привчайте її до ситуації, в яких потрібно змінювати форми поведінки.

14. Підготуйте для малюка індивідуальні речі: взуття та одяг для групи, 2 – 3 комплекти змінної білизни, чешки для музичних занять, носовичок.

15. Повідомте медсестру про стан здоров’я вашого малюка.Як зробити свій дім безпечним для дітей


Перебуваючи у звичайному оточенні, діти часто завдають собі шкоди. У міру того, як діти дорослішають, змінюється і характер їхніх ушкоджень.
Немовлятко може легко поперхнутись шматочком їжі. Малі діти не раз падають, коли намагаються кудись вилізти, або обпікаються, чи отруюються, коли торкаються предметів, до яких можна дотягнутися, чи попробувати їх на смак.
Діти старшого дошкільного віку часто зазнають ушкоджень під час гри на дорогах або коли граються надворі.
Багатьом таким випадкам можна запобігти. Виявляючи трохи передбачливості, й, беручи до уваги вік дитини, ви можете допомогти відвернути травми і навіть смертельні випадки. І цей обов'язок допомогти дитині лежить на батьках або інших дорослих, з якими час від часу перебуває дитина.
Декілька порад, які б зробили наш дім безпечним для дітей:
Ліки. Тримайте їх подалі від дітей у зачиненій на ключ шафі. Це саме стосується натуральних ліків і тих, які не видаються за рецептом. Також попросіть гостей, котрі зупинилися у вас на ніч, тримати свої ліки у безпечному місці.
Побутові хімікати. Тримайте їх там, де діти не зможуть до них дотягнутися у стінній шафі, яка замикається. Зберігайте хімікати у тих упаковках, в яких придбали, аби їх можна було відразу розпізнати. Будьте уважними, коли користуєтеся ними, і ставте їх завжди на місце, навіть якщо залишаєте кімнату на короткий час. Ніколи не залишайте залишки дезінфікуючого засобу у посудомийці.
Кухонна плита. Завжди розвертайте ручки посуду, в якому готуєте страву, до центра плити. Якщо можливо, прикріпіть до плити запобіжний пристрій. Попіклуйтеся про те, щоб плита не нахилилася, коли дитина потягне на себе відчинені дверцята духовки.
Самі дверцята теж повинні замикатися. Чи дитина часом не опечеться, доторкнувшись до дверцят духовки? Тоді поставте запобіжний пристрій або решітку, щоб дитина не мала доступу до гарячих дверцят.
Небезпечні хатні приладдя. Ножі, ножиці й небезпечні побутові пристрої слід зберігати у шафах або шухлядах, які замикаються на ключ чи засувку, або в інших місцях подалі від дітей. Коли ви користуєтеся цими предметами й тимчасово відкладаєте їх, слідкуйте, щоб вони не лежали на краю столу чи стійки, де до них могли б дотягнутися діти. Сірники й поліетиленові мішечки також небезпечні для малих дітей.
Сходи. Зробіть поруччя щонайменше 70-75 сантиметрів заввишки по обох боках сходів.
Вікна й двері балкона. Встановіть угорі запобіжні пристрої або ланцюжки чи придумайте щось інше, аби дитина не могла їх відчинити або
пролізти через них, коли ви провітрюєте кімнати.
Книжкові полиці. Якщо дитина любить вилазити на предмети й висіти на них, прикріпіть книжкові полиці й інші високі меблі до стіни, щоб вони не впали.
Електричні розетки й шнури. Розетки, якими ви не користуєтеся, повинні бути чимось надійно закриті. Шнури для настільних ламп і таке інше слід прикріпити до стіни або меблів, щоб дитина не змогла стягнути лампу і її не вдарило струмом, або ж, взагалі, ставте такі лампи у безпечне місце. Ніколи не залишайте електричну праску на дошці для прасування та слідкуйте, щоб з неї не звисав шнур.
Гаряча вода. Якщо ви можете регулювати температуру гарячої води, вам слід знизити її до 50 градусів за Цельсієм, щоб дитина не ошпарилась, коли відкрутить кран.
Іграшки. Викиньте іграшки з гострими кінцями або кутами. Позбудьтесь маленьких іграшок або тих, які можна розібрати на дрібні частинки, тому що дитина може поперхнутись, якщо візьме їх до рота. Очі й ніс на м'яких іграшках повинні бути добре закріпленими. Навчіть старших братиків і сестричок забирати свої маленькі іграшки, коли немовля поруч.
Солодощі й легкі закуски. Не залишайте солодощі й легкі закуски, такі, як арахіс і карамель, у межах досяжності. Вони можуть застрягти з горлі дитини.


Коли стався нещасний випадок
Отруєння. Якщо дитина випила токсичну рідину, добре прополощіть їй рот і дайте випити одну чи дві склянки води або молока. Після цього викличте лікаря або зателефонуйте до центру інформації з надання допомоги тим, хто отруївся, аби отримати консультацію. Коли в око дитині потрапила якась їдка речовина, негайно промийте його великою кількістю води протягом 10 хвилин.
Опіки. Якщо опіки незначні, обмийте рану не занадто холодною водою принаймні 20 хвилин. Коли рана більше дитячої долоні або міститься на обличчі, суглобі, на нижній частині живота чи на статевих органах, вам слід доставити дитину в реанімаційну палату. Глибокі тілесні пошкодження завжди повинен лікувати лікар.
Загроза задушення. У випадку, коли щось застрягло у дихальному горлі дитини, дуже важливо, аби швидко вийняли цей предмет. Один з методів, який ви можете використати, це прийом Гаймліха. Якщо ви не знаєте цього методу, зверніться до лікаря, щоб отримати більше інформації, або відвідайте курси надання допомоги у разі нещасних випадків з дітьми, на яких навчають цього методу.


АНКЕТА

за темою: "Безпека дитини вдома"


1. Чи оснащені електророзетки в Вашій квартирі заглушками?
2. Чи має Ваша дитина доступ до газових та електричних приладів?
3. Чи дозволяєте Ви своїй дитині:

> самостійно вмикати телевізор?
> переглядати телепередачі на самоті?

4. Чи користується Ваша дитина ліфтом без супроводу дорослих?
5. Де Ви зберігаєте небезпечні для дітей предмети?

> ліки
> сірники, запальнички
> гострі та ріжучі інструменти
6. Які ігри любить Ваша дитина?
7. Коли Ваша дитина гуляє у дворі сама, які заходи безпеки Ви
передбачаєте?
> нагадуєте дитині правила поведінки на вулиці;
> часто поглядаєте з вікна;
> доручаєте догляд тим батькам, які гуляють зі своїми дітьми;
> прохаєте про догляд старших дітей;
> довіряєте своїй дитині і впевнені, що вона знайде вихід із будь-якої
ситуації;
> інший варіант.
8. Ваші думки щодо виховання безпечної поведінки у дітей в домашніх
умовах.
Дякуємо за співробітництво !

ПАМ'ЯТКА
з попередження пожежі від дитячих пустощів з вогнем

Шановні батьки, дорогі діти! Велика кількість пожеж зчиняється від дитячих пустощів з вогнем. Вогнем знищується багато чого, а нерідко в пожежах гинуть і травмуються діти.
ЩОБ НЕ ДОПУСТИТИ ПОЖЕЖІ ВІД ДИТЯЧИХ ПУСТОЩІВ З ВОГНЕМ, НЕОБХІДНО ВИКОНУВАТИ НАСТУПНІ ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ:
- зберігати сірники в місцях, недоступних дітям;
- не дозволяти дітям розводити багаття, включати електронагрівальні прилади тощо;
- не дозволяти дітям користуватися газовими приладами;
- тримати в недосяжних дітям місцях рідини, які легко займаються (бензин, ацетон, спирт тощо).
- не допускати перегляд телепередач дітьми без догляду дорослих;
- не залишати малолітніх дітей без догляду.
Шановні батьки! Ставтесь до ігор дітей з вогнем негативно. Роз'яснюйте, що їх ігри, пов'язані з вогнем, можуть спричинити пожежу, загибель майна, загибель людей у вогні.
ШАНОВНІ БАТЬКИ! Своїм прикладом навчайте дітей суворому виконанню протипожежних вимог. Пам'ятайте, що приклад старших є для дітей кращим методом виховання.
Сподіваємося, що Ви з усією відповідальністю поставитесь до наших порад.
ПРИ ВИНИКНЕННІ ПОЖЕЖІ НЕГАЙНО ВИКЛИКАЙТЕ ПОЖЕЖНУ ОХОРОНУ ЗА ТЕЛЕФОНОМ «101»


ПАМ'ЯТКА
із забезпечення особистої безпеки дітей дошкільного віку


Шановні батьки!
Життя в умовах великого міста потребує від наших дітей вміння орієнтуватись і знаходити вихід з непередбачених ситуацій. Чим менше у дитини знань, тим більше небезпеки з боку зовнішнього світу.
Щоб вберегти дитину від біди, треба пам'ятати та виконувати наступні правила:
1. Не залишати дітей дошкільного віку одних, навіть на короткий час.
2. Навчати дітей користуватися дверним вічком.
3. Не дозволяти відчиняти двері незнайомій людині, навіть одягненій в міліцейську форму.
4. Не дозволяти дітям розмовляти з незнайомими людьми на вулиці.
5. Вчити користуватися телефоном для виклику служб 101, 102, 103, 104, 1077.
6. Забороняти дітям підбирати на вулиці незнайомі предмети - вони можуть бути небезпечними.
7. Забороняти грати ріжучими, гострими та вибухонебезпечними предметами.
8. Забороняти користуватись ліфтом без супроводу дорослих, а також заходити у ліфт з незнайомими людьми.
9. Вчити дітей звертатися за допомогою до людей, які працюють у правоохоронних органах.
10. Не дозволяти дражнити тварин. Попереджувати зародження в дитині жорстокого відношення до "друзів наших менших".
Шановні батьки! Проявляйте терпіння і навчайте дітей берегти своє життя та здоров'я
Сподіваємось, що ця пам'ятка допоможе
Вам вберегти дитину від біди!ПАМ'ЯТКА
з попередження дорожньо-транспортного травматизму серед дітей дошкільного віку


Шановні батьки! Швидке збільшення інтенсивності руху висуває серйозне завдання - забезпечення безпеки руху пішоходів.
У попередженні дорожньо-транспортних випадків з дітьми важливу роль відіграє робота дорослих з роз'яснення дошкільникам правил дорожнього руху і прищеплення навичок дисциплінованого поводження на вулицях і дорогах. Щоб на допустити лиха на дорозі, Вам необхідно:
- вчити переходити вулиці на зелений сигнал світлофора, у встановлених
місцях та підземними переходами;
- не дозволяти дітям з'являтися зненацька перед транспортними засобами;
- вчити дітей правильно обходити транспорт, що стоїть: автобус, тролейбус - позаду, трамвай - спереду;
- не дозволяти дітям самостійно їздити на громадському транспорті;
- не допускати ігор дітей на проїжджій частині дороги;
- не дозволяти дітям грати з м'ячем, кататися на велосипеді, ковзанах, санчатах, роликах на проїжджій частині дороги та поблизу неї - це може бути варте дитині життя;
- не чіплятися на підніжку транспорту і не стрибати на ходу, щоб своїм прикладом не заохотити дітей;
- не подавати дітям негативних прикладів, порушуючи правила дорожнього руху.
СПОДІВАЄМОСЯ, ЩО ВИ ПРИСЛУХАЄТЕСЬ ДО НАШИХ ПОРАД!

Що таке грип?

Грип – гостре, заразне захворювання. Його викликають особливі живі дрібні істоти, які можна розгледіти лише за допомогою електронного мікроскопа.
Вірус грипу розмножується лише в живих клітинах, причому саме в тих що вистилають дихальні шляхи людини. Найчастіше епідемію грипу викликає вірус типу А, хоч в окремих хворих підчас епідемії знаходять віруси різних типів.
Грип характеризується надзвичайною заразливістю. Він може розповсюдитися по всій земній кулі, може виникнути у вигляді спалахів або окремих захворювань в тих чи інших державах. Спалахи епідемії грипу можливі в будь-яку пору року, але частіше вони спостерігаються взимку та навесні. Тому іноді вважають, що переохолодження організму людини /простуда/ має велике значення у виникненні захворювання.
Грипозний вірус міститься в слизі носа, зіву та горла хворої людини. При кашлі, чханні, розмові з носа та рота хворого разом з дрібними крапельками мокротиння і слини виділяється і вірус. Потрапляючи в повітря, він потрапляє до організму здорових людей. Це так званий крапельний спосіб розповсюдження інфекції.
Які ж ознаки грипу? Після зараження грипом протягом перших двох днів може не бути ніяких ознак захворювання – це так званий прихований період хвороби. Потім, звичайно підвищується температура. Якщо дитина ослаблена, виснажена, температура може бути і нормальною. У дітей старшого віку, температура швидко підвищується до 39-40 градусів, з’являється головний біль, ломота в усьому тілі, загальна слабкість, апетит відсутній. Слід звернути увагу на надзвичайну подразливість – спокійні діти, заболівши, стають дуже капризними, особливо чутливими до шуму, світла. Часто на початку захворювання спостерігається кровотеча з носа. На губах та навколо носа може з’явитися сип у вигляді дрібних пухирців. Одночасно із гарячковим станом, а іноді на 2-3й день захворювання з’являється нежить, очі запалюються, повіки припухають, обличчя червоніє, з’являється сухий кашель, захриплість, задишка. Температура при грипі звичайно триває 3-4 дні, а іноді й 5-7 днів. Після того як температура спадає, хворобливі явища зникають, кашель поступово зменшується, виділення з носа стають слизисто-гнійними, а врешті і зовсім зникають. Іноді через 2-3 дні після зниження, температура знову підвищується, що найчастіше залежить від ускладнень, які з’явились. У дітей раннього віку частим і небезпечним ускладненням є запалення легенів, яке може початися вже в перші дні після захворювання грипом. При цьому стан дитини різко погіршується. Іноді, не менш складним і важким ускладненням грипу може бути запалення середнього вуха – отит. При цьому температура, що знизилася знову піднімається. Дитина стає особливо неспокійною, крутить голівкою, пронизливо скрикує, майже зовсім не спить. Дитину слід негайно показати спеціалісту, бо це може призвести до втрати слуху. В результаті ускладнень у дітей може спостерігатися зміни діяльності кишечнику, які супроводяться частим рідким випорожненням і блюванням, що дозволяє відрізнити особливу, так звану кишкову форму грипу. Особливо важким, але не частим ускладненням при грипі буває запалення мозкових оболонок /грипозний менінгіт/ і самого мозку /енцефаліт/, які значно ускладнюють перебіг хвороби. Грип може також викликати важке захворювання серця, нирок, суглобів та інших органів. Грип небезпечний і тим, що, ослаблюючи організм, він нерідко приводить до загострення тих захворювань, на які дитина хворіла раніше, наприклад, дизентерія, туберкульоз та інші.
Ускладнення грипу – запалення легенів. Які ж перші ознаки запалення легенів? Дитина стане гірше їсти, оскільки з’явиться задишка. Дитина стає блідою, неспокійною. Навколо рота з’являється синюшність, синіють губи, руки стають холодними. Вже з першого дня температура може бути високою до 39-40 градусів. Нерідко запалення легень спостерігається при поступовому підвищенні температури протягом кількох днів. До дитини, що захворіла, необхідно терміново викликати лікаря. Своєчасно почате лікування може припинити розвиток захворювання. В більшості випадків запалення легенів триває 1-4 тижні, але можливий короткий, а також подовжений перебіг з періодами поліпшення і погіршення загального стану. При важких формах запалення легенів можуть виникнути різні ускладнення. Найчастіше має місце гнійне запалення середнього вуха, яке різко погіршує перебіг основного захворювання.
Велике значення для зміцнення здоров¢я має правильно організований режим дня: чергування сну і неспання, час прийому їжі , прогулянок тощо. Чистота тіла дитини, так само і чистота приміщення, в якому вона знаходиться, повинна додержуватись дуже ретельно. Окреме ліжко дитини слід розмістити в найбільш світлому місці кімнати, кімнату слід добре провітрити, а вікна тримати весь день відчиненими. Особливо старанно слід провітрювати приміщення на ніч, коли вся сім¢я збирається вдома. Скупчення і тіснота сприяють виникненню і розповсюдженню захворювань. Дуже велике значення для попередження різних захворювань має загартування. Воно полягає в такому тренуванні дитини до різноманітних зовнішніх впливів, в результаті якого організм її стає більш стійким до коливань температури, вітру, перевтомлення та інше. Для загартування необхідно користуватись свіжим повітрям і водними процедурами.
Таким чином, основні правила запобігання захворювання дітей на грип і запалення легенів полягають у правильному годуванні, дотриманні певного режиму дня, загартування дитини з тривалим перебуванням на повітрі і в оберіганні її від контактів з хворими.
Загальні заходи профілактики грипу
- Дотримання температурного режиму дома і на виробництві;
- Проведення вологих прибирань із застосуванням дез. засобів не менше 3-разів на день;
- Провітрювання приміщень;
- Запобігання скупченню людей в межах можливого, зменшення числа нарад, засідань, святкувань тощо;
- Носіння марлевих масок на робочому місці працівниками які обслуговують населення /поліклініки, аптеки, дошкільних закладах/.
Індивідуальні заходи:
- Слід зміцнювати свій імунітет, приймаючи неспецифічні модулятори імунітету: настій ехінацеї, імунал, амізон, інтерферон, препарати бджільництва;
- Потрібно уникнути переохолодження;
- Вживати їжу, багату вітамінами: сирі овочі, часник, цибулю;
- Регулярно провітрювати свої приміщення;
- Дотримуватись режиму праці та відпочинку, уникати перевантажень.
СИМПТОМИ ГРИПУ: гарячка, ломка в суглобах, м’язах, а пізніше і кашель і нежить. При недотриманні постільного режиму можуть бути серйозні ускладнення, які в деяких випадках призводять до смерті хворого.
Кiлькiсть переглядiв: 135

Коментарi